Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wendy James – "W sieci zła"

Utworzono dnia 10.05.2021
Czcionka:

 

21.03.2021 r.

WENDY JAMES

„W SIECI ZŁA”

Imponujące rozwój nauki i techniki w XX i XXI wieku stwarza człowiekowi wiele nowych udogodnień w codziennym życiu. Niektóre z nich stały się już niezbędne i trudno byłoby rezygnować z wielu urządzeń technicznych. Połączenia telefoniczne stały się już normą w kontaktach międzyludzkich na całym świecie. Telewizja i Internet podają wiedzę ze wszystkich możliwych dziedzin. Z tych zasobów mogą korzystać wszyscy zainteresowani. Ogromna to pomoc dla uczących i kształcących się. Rodzą się tylko pytania – czy środki masowego przekazu zawsze i wszędzie służą dla dobra człowieka? Czy wszyscy potrafią mądrze korzystać z wynalazków? Czy media społecznościowe nigdy nie stwarzają możliwości popełniania złych zachowań? Są ogólnie dostępne i każdy może się tam wypowiedzieć.

Te ważne problemy próbuje przedstawić Wendy James w książce „W sieci zła”. Treścią utworu jest analiza zachowań młodzieży korzystającej na co dzień ze zdobyczy najnowszej techniki. Okazuje się, że stanowią one również poważne zagrożenia, jeśli wykorzysta je osoba nieodpowiedzialna. Wygórowana ambicja, narcyzm, zazdrość, chęć podporządkowania sobie innych, dążenie do zdobycia popularności za wszelką cenę rodzą niezdrowe dążenia. Antagonizmy wśród rodzeństwa, rówieśników, sąsiedztwa stają się pobudkami do walki o priorytet. Nikt nie chce przegrywać, być podporządkowanym. Jednostki żądne uznania, popularności nie tolerują sprzeciwu. Wszelkimi sposobami chcą udowodnić swoją wyższość, doskonałość. Tak rodzą się okrutne zachowania egoizmu i przemocy.

Utwór wielce pouczający. Ostrzega by rodzice, szkoła i cały system wychowawczy w porę interweniował, bo zagrożenia są poważne i mogą mieć nawet tragiczne skutki.

Antonina Podolak – DKK w Józefowie

Godziny pracy:
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota 8:00 - 15:00

MODERNIZACJA - REMONT MBP w Józefowie realizowana jest w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury 2019, w ramach programu Partnerstwo dla Książki, na realizację projektu ROZTOCZAŃSKIE ANIOŁY KOCHAJĄ KSIĄŻKI