Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wakacyjne kodowanie

Utworzono dnia 29.07.2019
Czcionka:

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie od czerwca realizuje projekt pod nazwą "Asy Internetu, czyli kodowanie dla każdego" 

W ramach wakacyjnych zajęć dla dzieci raz w tygodniu odbywają się warsztaty kodowania, na których dzieci z wykorzystaniem maty do kodowania rozwiązują logiczne zagadki, krzyżówki, budują wieże. Kodowanie czy też programowanie rozwija u dzieci wyobraźnię i pobudza kreatywność. Na zajęciach łączymy naukę z zabawą. Dużym zainteresowaniem uczestników spotkań cieszy się robot photon, sterowany za pomocą zainstalowanej na tablecie aplikacji. Dzieci poznały jego podstawowe funkcje. Były tak zafascynowane jego możliwościami, że na krótką chwilę zamieniły się same w „człekoroboty” i zostały „zaprogramowane” by poruszać się tylko w wyznaczonych kierunkach.

Gościem jednego ze spotkań był Mateusz Gontarz – doktorant Uniwersytetu Wrocławskiego. Opowiedział dzieciom o sztucznej inteligencji min. o autobusach jeżdżących bez kierowców. Tłumaczył, że z taką wizją trzeba zacząć się oswajać. Tak właśnie może wyglądać przyszłość komunikacji publicznej w miastach. Na świecie testy samojeżdżących autobusów i tramwajów przeprowadzają już największe firmy motoryzacyjne i technologiczne. Ucząc się programowania lepiej poznajemy cyfrową rzeczywistość, która nas otacza, bardziej świadomie posługujemy się nowymi technologiami, a przede wszystkim pewniej i bezpieczniej korzystamy z wszechobecnych elektronicznych urządzeń i usług.

Projekt "Asy Internetu, czyli kodowanie dla każdego" jest współfinansowany ze środków programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej. Realizację nowych pomysłów medialnie wspierają: Tygodnik Zamojski, Nowa Gazeta Biłgorajska, Informacyjna Agencja Samorządowa Katolickie Radio Zamość.

Asy Internetu, czyli kodowanie dla każdego

Utworzono dnia 29.07.2019, 09:33
Godziny pracy:
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota 8:00 - 15:00

MODERNIZACJA - REMONT MBP w Józefowie realizowana jest w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury 2019, w ramach programu Partnerstwo dla Książki, na realizację projektu ROZTOCZAŃSKIE ANIOŁY KOCHAJĄ KSIĄŻKI