Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Konkurs bożonarodzeniowy rozstrzygnięty

Utworzono dnia 19.12.2019
Czcionka:

Prawie 130 propozycji, tym 16 prac literackich, wzięło udział w tegorocznym konkursie bożonarodzeniowym, który zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie. Jury oceniło je w środę 18 grudnia, uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie się w najbliższy piątek, a w niedzielę świąteczne ozdoby będzie można kupić na kiermaszu miejscowej Caritas.

Teksty literackie nawiązywały do jednego z trzech tematów – "Jak wyglądałby świat, gdyby nie było świąt Bożego Narodzenia", "Moje Boże Narodzenie" lub "Dawne bożonarodzeniowe tradycje i obyczaje".

Jury przyznało za nie trzy nagrody, w tym dwie dla uczennic szkół podstawowych Oliwii Dzik z Majdanu Nepryskiego i Mai Dobek ze Stanisławowa oraz jedną dla dorosłej autorki Marii Mielniczek z Józefowa.

Prace plastyczne były oceniane w pięciu kategoriach, przy czym oddzielnie zostały potraktowane przez jurorów bożonarodzeniowe kartki.

Spośród najmłodszych uczestników w wieku od 3 do 6 lat na uznanie jury zasłużyły przedszkolaki z Józefowa: Blanka Strzęciwilk, Julia Przytuła, Maria Dziura, Malwina Kawa i Eryk Kawa. W grupie wiekowej 7 - 9 lat laureatami zostali: Amelia Zakrzewska-Kudełka, Katarzyna Kawa, Adam Dziura, Maja Sikora i Julia Dudzińska ze Szkoły Podstawowej w Józefowie oraz Zuzanna Czerniak ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim. Wśród autorów w wieku od 10 do 15 lat nagrody odbiorą: Maja Podolak, Bartek Bździuch, Lilianna Łokaj i Amelia Murzacz z SP Józefów oraz Oliwer Mazur z SP Majdan Nepryski.

Najciekawsze kartki bożonarodzeniowe spośród uczniów szkół podstawowych zgłosiły: Magdalena Borowiec i Sara Kraczek z SP Józefów i Anna Koman z SP Majdan Nepryski. W kategorii autorów w wieku co najmniej 16 lat jurorzy uznali, że na nagrody zasługuje 26 plastyków. Są to: Małgorzata Bielak, Anna Zawiślak, Alicja Przytuła, Adam Pietrykowski, Dariusz Litwin, Andrzej Wątróbski, Jadwiga Cichocka, Zbigniew Momot, Barbara Radymiak, Ewa Gmyz, Iwona Borowiec, Leszek Kula, Marek Książka, Joanna Chodoba, Agata Kawa, Agnieszka Tyborowska, Urszula Pyć, Jadwiga Gontarz i Halina Wiatrzyk z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Józefowie oraz Adrian Reszka, Arkadiusz Sobstyl, Andrzej Psiuk, Marian Pastuszek, Bożena Flis, Maria Kwiatkowska i Honorata Krzeszowiec ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Józefowie.

Na uroczyste podsumowanie konkursu "Boże Narodzenie – tradycja i współczesność" MBP w Józefowie zaprasza autorów i ich opiekunów w piątek 20 grudnia na 10.00. Wręczenie nagród będzie połączone z koncertem kolęd w wykonaniu akordeonisty Damiana Kulika. W niedzielę 22 grudnia konkursowe propozycje będą sprzedawane na kiermaszu, organizowanym przez Caritas parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Józefowie.

Boże Narodzenie 2019

Utworzono dnia 19.12.2019, 09:57
Godziny pracy:
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota 8:00 - 15:00

MODERNIZACJA - REMONT MBP w Józefowie realizowana jest w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury 2019, w ramach programu Partnerstwo dla Książki, na realizację projektu ROZTOCZAŃSKIE ANIOŁY KOCHAJĄ KSIĄŻKI