Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wystawa wychowanków WTZ w Józefowie

Utworzono dnia 04.09.2019
Czcionka:

Prace wychowanków Warsztatów Terapii Zajęciowej z Józefowa można oglądać na wystawie w miejscowej bibliotece. Ekspozycja zatytułowana "Sztuka i terapia" jest jednym z elementów większego projektu "Roztocze chlebem i miodem pachnące", który jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury.

W ramach tego samego projektu trwa również konkurs na quest "Śladami dawnych zawodów". Zadaniem uczestników jest napisanie pracy literackiej w formie wierszowanej zgadywanki, dotyczącej takich zawodów jak: kowal, kołodziej, rymarz, tkacz, zdun, kamieniarz, dekarz/strycharz, piekarz czy cukiernik. Propozycje należy przesyłać do połowy września do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie, ul. Krótka 10, 23-460 Józefów lub pocztą elektroniczną na adres: mbpjozefow@interia.pl.

W planach na wrzesień są jeszcze - wycieczki do skansenu w Guciowie i pasieki w Mokrymlipiu, które odbędą się w przyszłym tygodniu, oraz gra miejska "Jak to dawniej w Józefowie bywało". Na zakończenie organizatorzy przygotowują spotkanie wielopokoleniowe z koncertem kapeli ludowej i biesiadą, planowane na październik.

Projekt "Roztocze chlebem i miodem pachnące" jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury ze środków programu "EtnoPolska 2019". Medialnie inicjatywę MBP w Józefowie wspierają: Informacyjna Agencja Samorządowa, Tygodnik Zamojski, Nowa Gazeta Biłgorajska i Katolickie Radio Zamość.

Godziny pracy:
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota 8:00 - 15:00

MODERNIZACJA - REMONT MBP w Józefowie realizowana jest w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury 2019, w ramach programu Partnerstwo dla Książki, na realizację projektu ROZTOCZAŃSKIE ANIOŁY KOCHAJĄ KSIĄŻKI