Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Warsztaty literackie

Utworzono dnia 04.09.2019
Czcionka:

Po spotkaniu autorskim z Piotrem Milewskim, które odbyło się w poniedziałek 9 września, Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie ma kolejną propozycję w ramach projektu "Roztoczańskie anioły kochają książki". W tym tygodniu organizuje warsztaty literackie "Ogród dobrych słów", które poprowadzi autor książek dla dzieci Jarosław Siek.

Pierwsze zajęcia odbędą się w środę 11, a kolejne w piątek 13 września o 12.00 w józefowskiej książnicy.

Zdobytą podczas warsztatów wiedzę ich uczestnicy będą mogli wykorzystać w kolejnych dniach, przygotowując propozycje w konkursie "Moja baśń z aniołem w roli głównej". Prace literackie z artystycznymi wizerunkami anioła należy dostarczyć osobiście albo przesłać tradycyjną pocztą na adres: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Krótka 10, 23 - 460 Józefów albo pocztą elektroniczną na: mbpjozefow@interia.pl.

Pierwotnie termin przyjmowania konkursowych propozycji był wyznaczony na 12 września, ale m.in. po to, by dać szansę wykazania się uczestnikom warsztatów, organizatorzy wyznaczyli nowy, który upływa z końcem miesiąca.

Podsumowaniem projektu będzie międzypokoleniowe spotkanie "Co dziadek z babcią czytali jak byli mali", które jest planowane na październik.

Cały projekt "Roztoczańskie anioły czytają książki" jest współfinansowany z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Partnerstwo dla Książki 2019". Medialnie realizację tych pomysłów wspierają: Informacyjna Agencja Samorządowa, Tygodnik Zamojski, Nowa Gazeta Biłgorajska i Katolickie Radio Zamość.

Godziny pracy:
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota 8:00 - 15:00

MODERNIZACJA - REMONT MBP w Józefowie realizowana jest w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury 2019, w ramach programu Partnerstwo dla Książki, na realizację projektu ROZTOCZAŃSKIE ANIOŁY KOCHAJĄ KSIĄŻKI