Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

W bibliotece jak na weselu

Utworzono dnia 29.08.2017
Czcionka:

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie zamieni się w sobotę 2 września na kilka godzin w... izbę weselną. O 11.00 rozpocznie się tegoroczna edycja "Narodowego Czytania", w której lekturą będzie dramat w trzech aktach Stanisława Wyspiańskiego.

Na ścianach znajdą się staropolskie rekwizyty, a lektorzy będą odczytywać swoje role przy stole zastawionym staropolskim jadłem. Pojawią się na nim m.in. pieróg z kaszy tatarki, chleb ze smalcem i korowaj, zaś elementami scenografii będą pawie pióra, chochoł, święte obrazy i złoty róg.

Udział w akcji zapowiedziały członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy bibliotece, a także pracownicy instytucji kultury i młodzież.

"Narodowe Czytanie" zainicjowane przez prezydenta RP, odbywa się od 2012 roku, a biblioteka w Józefowie weźmie w nim udział po raz trzeci. W pierwszej edycji w całym kraju czytano "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, potem dzieła Aleksandra Fredry, "Trylogię" Henryka Sienkiewicza i "Lalkę" Bolesława Prusa. Ubiegłoroczna lektura, czyli "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza po raz pierwszy została wybrana w głosowaniu internautów. W ten sam sposób na ten rok zostało wybrane "Wesele".

Godziny pracy:
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota 8:00 - 15:00

MODERNIZACJA - REMONT MBP  w Józefowie realizowana jest w ramach  Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek