Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Udany wieczór w bibliotece

Utworzono dnia 09.10.2019
Czcionka:

Wyjątkowym zainteresowaniem cieszyła się tegoroczna "Noc bibliotek" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Józefowie. Tym razem placówka zaprosiła czytelników w przeddzień ogólnopolskiej akcji - w piątek 4 października. Efekt przerósł oczekiwania pomysłodawców, a frekwencja okazała się dwukrotnie wyższa niż we wcześniejszych latach.

Z zaproszenia na "Noc bibliotek" skorzystało około 50 dzieci i grupa rodziców, która towarzyszyła swoim pociechom. - W związku z dużym zainteresowaniem podzieliliśmy gości na dwie grupy, by jak najlepiej dostosować nasze propozycje do ich oczekiwań. Na przykład podczas warsztatów plastycznych "starszaki" wykonywały lampiony malowane na szkle, a młodsze dzieci - ludziki z kasztanów, żołędzi i innych "darów jesieni". Przepustką do udziału w zajęciach było rozwiązanie zagadek literackich m.in. ze znajomości bajek - relacjonują organizatorzy.

Dzieci bardzo dobrze bawiły się również podczas "czytania w ciemno", czyli lektury przy... latarkach. Pierwszą pozycją była "Wierzowiązałka", obowiązująca podczas tegorocznej akcji, a potem bibliotekarki i uczestnicy spotkania zabrali się za lekturę innych wierszy.

Goście józefowskiej książnicy zmierzli się także w turnieju wiedzy, w którym zadania dotyczyły "Calineczki", "Króla Maciusia I", "Akademii Pana Kleksa" i innych lektur. Była też gra biblioteczna z krzyżówkami i zadaniami matematycznymi, związanymi m.in. z ilością miodu zjedzonego przez Kubusia Puchatka, zabawy z chustą i budowanie makiety miejscowej książnicy z klocków kugeli.

Tegoroczne obchody pod hasłem "Znajdźmy wspólny język" rozpoczęły się przed 18.00 i trwały prawie do 22.00, a zakończyło je wspólne oglądanie filmu "Ptyś i Bill" i zaproszenie na kolejne spotkanie w przyszłym roku.

Noc Bibliotek 04.10.2019

Utworzono dnia 09.10.2019, 09:37
Godziny pracy:
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota 8:00 - 15:00

MODERNIZACJA - REMONT MBP w Józefowie realizowana jest w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury 2019, w ramach programu Partnerstwo dla Książki, na realizację projektu ROZTOCZAŃSKIE ANIOŁY KOCHAJĄ KSIĄŻKI