Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Świat na wyciągnięcie ręki

Utworzono dnia 06.06.2019
Czcionka:

Fotograf, podróżnik i pisarz Leszek Szczasny będzie bohaterem najbliższego spotkania członków Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Józefowie. O jego pasjach, w tym książce "Świat na wyciągnięcie ręki" będzie można porozmawiać w piątek 7 czerwca o 9.00.

Autor jest z wykształcenia politologiem i filozofem, a z zamiłowania społecznikiem, fotografem i przede wszystkim niezależnym globtroterem. Jak sam mówi - ma mnóstwo energii, zmysł obserwacji i swoje zdanie, podróżuje za grosze więc jest żywym dowodem, że "chcieć to móc", dociera w głąb danej kultury często podważając związane z nią stereotypy, a na kawę zbożową i daktyle zarabia, m.in. podróżując ze swoimi slajdowiskami i wystawami po placówkach kulturalnych w całej Polsce.

Jednym z elementów spotkania w Józefowie będzie slajdowisko "Pierwszy krok do Orientu", które jest zapisem podróży po północnych i centralnych regionach Turcji czyli wyjątkowym kraju między Wschodem a Zachodem. Leszek Szczasny pokazuje rytm codziennego życia Turków zarówno w 12-milionowym Stambule, jak i zapomnianej wsi. Opowie m.in. o herbacianych barach, meczetowych i narodowych zwyczajach, o kulcie Ataturka i znaczących różnicach między Turcją a Europą.

Książka "Świat na wyciągnięcie ręki", która powstawała przez kilka lat, jest z kolei relacją z wypraw po Europie i Bliskim Wschodzie, w tym do Hiszpanii, Ukrainy, Syrii czy na Bałkany. Publikację z autografem autora będzie można kupić podczas piątkowego spotkania w DKK.

Leszek Szczasny - spotkanie z DKK 07.06.2019

Utworzono dnia 06.06.2019, 09:18
Godziny pracy:
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota 8:00 - 15:00

MODERNIZACJA - REMONT MBP w Józefowie realizowana jest w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury 2019, w ramach programu Partnerstwo dla Książki, na realizację projektu ROZTOCZAŃSKIE ANIOŁY KOCHAJĄ KSIĄŻKI