Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie autorskie z Piotrem Milewskim

Utworzono dnia 29.08.2019
Czcionka:

Piotr Milewski będzie bohaterem kolejnego spotkania autorskiego w ramach projektu "Roztoczańskie anioły kochają książki", realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Józefowie. Pisarz, dziennikarz, podróżnik i fotograf przyjedzie do Józefowa w poniedziałek 9 września, a z czytelnikami spotka się o 10.00.

Piotr Milewski urodził się w Chełmie, wychował w Opolu, a studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. W Japonii spędził 9 lat, a w swoim dorobku ma "Dzienniki japońskie", "Zapiski z roku Królika i roku Konia", "Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej" oraz "Hokkaido - Japonia bez gejsz i samurajów". Jego najnowsza książka pod tytułem "Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat" otrzymała w tym roku prestiżową Nagrodę Magellana, przyznawaną za najlepsze publikacje turystyczne.

Poniedziałkowe spotkanie będzie trzecim z cyklu, organizowanym przez józefowską książnicę w ramach tego samego projektu. W czerwcu placówkę odwiedziły inne pisarki - Ewa Stadtmuller i Edyta Zarębska.

W planach autorów na wrzesień są jeszcze warsztaty literackie, a podsumowaniem projektu będzie międzypokoleniowe spotkanie "Co dziadek z babcią czytali jak byli mali", które jest planowane na październik.

Do 12 września można jeszcze zgłaszać propozycje w konkursie "Moja baśń z aniołem w roli głównej". Prace literackie z artystycznymi wizerunkami anioła należy dostarczyć osobiście albo przesłać tradycyjną pocztą na adres: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Krótka 10, 23 - 460 Józefów, lub pocztą elektroniczną na: mbpjozefow@interia.pl.

Cały projekt "Roztoczańskie anioły czytają książki" jest współfinansowany z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Partnerstwo dla Książki 2019". Medialnie realizację tych pomysłów wspierają: Informacyjna Agencja Samorządowa, Tygodnik Zamojski, Nowa Gazeta Biłgorajska i Katolickie Radio Zamość.

Godziny pracy:
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota 8:00 - 15:00

MODERNIZACJA - REMONT MBP w Józefowie realizowana jest w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury 2019, w ramach programu Partnerstwo dla Książki, na realizację projektu ROZTOCZAŃSKIE ANIOŁY KOCHAJĄ KSIĄŻKI