Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Sesja fotograficzna "Z książką mi do twarzy"

Utworzono dnia 27.08.2019
Czcionka:

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie organizuje... profesjonalną sesję zdjęciową dla osób, które kochają książki oraz chcą promować czytanie i miejscową książnicę. Fotografie znajdą się w albumie, który zostanie wydany w ramach projektu "Roztoczańskie anioły kochają książki".

Sesja odbędzie się w czwartek 29 sierpnia o 12.00, ale zainteresowani powinni się wcześniej zapisać na to spotkanie. Szczegółowe informacje można uzyskać osobiście w siedzibie biblioteki albo telefonicznie pod numerem: 84 687 82 89.

To jedna z wielu propozycji miejscowej książnicy w ramach projektu, współfinansowanego z budżetu państwa, którego realizacja rozpoczęła się jeszcze przed wakacjami. W czerwcu odbyły się spotkania autorskie z Ewą Stadtmuller i Edytą Zarębską, a w lipcu - warsztaty rękodzielnicze. Uczestnicy zajęć wykonywali anioły z masy solnej i na desce, a także zajmowali się transferem zdjęć na deskę.

Kolejną propozycją jest czwartkowa sesja zdjęciowa, natomiast na wrzesień autorzy pomysłu planują spotkanie autorskie z Piotrem Milewskim i warsztaty literackie. Podsumowaniem projektu będzie międzypokolenioowe spotkanie pod hasłem "Co dziadek z babcią czytali jak byli mali", które jest planowane na październik.

Józefowska książnica przypomina również dzieciom i młodzieży, że jeszcze przez dwa tygodnie mogą zgłaszać propozycje w konkursie "Moja baśń z aniołem w roli głównej". Zgodnie z regulaminem chodzi o artystyczne ukazanie w formie literackiej wizerunku anioła, wyrażenie swoich odczuć wynikających z wiary w dobrego opiekuna.

Prace będą oceniane w kategorii dzieci z klas I - III, uczniów klas IV - VIII, uczniów szkół średnich oraz dorosłych.

Propozycje należy dostarczyć do 12 września osobiście albo przesłać tradycyjną pocztą na adres: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Krótka 10, 23 - 460 Józefów albo pocztą elektroniczną na: mbpjozefow@interia.pl.

Cały projekt "Roztoczańskie anioły czytają książki" jest współfinansowany z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Partnerstwo dla Książki 2019". Medialnie realizację tych pomysłów wspierają: Informacyjna Agencja Samorządowa, Tygodnik Zamojski, Nowa Gazeta Biłgorajska i Katolickie Radio Zamość.

Godziny pracy:
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota 8:00 - 15:00

MODERNIZACJA - REMONT MBP w Józefowie realizowana jest w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury 2019, w ramach programu Partnerstwo dla Książki, na realizację projektu ROZTOCZAŃSKIE ANIOŁY KOCHAJĄ KSIĄŻKI