Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Podsumowanie Tygodnia Bibliotek 2017

Utworzono dnia 25.05.2017
Czcionka:

Każdego roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja, akcję pod nazwą Tydzień Bibliotek. Program ma na celu zwrócenie uwagi na proces czytania, promocji czytelnictwa i wpływu bibliotek na jakość życia tych, którzy czytają książki. "Biblioteka. Oczywiście!" to hasło tegorocznych obchodów Tygodnia Bibliotek. Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie po raz kolejny włączyła się w akcję, oferując wszystkim zainteresowanym warsztaty tematyczne, spotkania, wystawę i inne wydarzenia, zachęcające do odwiedzania progów lokalnej książnicy.

Tydzień rozpoczęliśmy od wystawy "W świecie liryki Leśmiana", która została przygotowana z okazji 140. rocznicy urodzin i 80. rocznicy śmierci poety i pisarza, Bolesława Leśmiana.

Wtorek, 9 maja, uczniowie Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Majdanie Nepryskim, wzięli udział w warsztatach Loesje, warsztatach kreatywnego pisania, promujące wolność słowa.

Kolejny dzień w MBP miał charakter szczególnie uroczysty. Członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki, które łączy wspólna pasja i zamiłowanie do literatury, obchodziły jubileusz dziesięciolecia istnienia klubu.

Czwartek był dniem zajęć edukacyjnych pod hasłem "W świecie dziecięcej poezji". Gośćmi MBP były dzieci z Przedszkola im. Krasnala Hałabały, które dzielnie odpowiadały na pytania dotyczące literatury i recytowały ulubione wiersze. Podczas uroczystości pasowania na czytelników, wszystkim przedszkolakom wręczono upominki i pamiątkowe dyplomy.

Poranek, 12 maja, zamienił się w poranek bajkowy i magiczny. W progach naszej książnicy gościliśmy dzieci z przedszkola w Majdanie Nepryskim. Przedszkolaki nie miały sobie równych, jeżeli chodzi o wiedzę na temat ulubionych bohaterów bajkowych opowieści. Wszyscy w dobrych humorach, oddawali się wspólnej zabawie, wykazując się bystrością i refleksem.

Piątkowy, pochmurny dzień, był w naszej bibliotece dniem szczególnie wesołym. Wszystko za sprawą spontanicznych warsztatów jogi śmiechu, prowadzonych przez Pana Rafała Dziurę, w których uczestniczyli goście ze szkoły podstawowej w Lubartowie. Joga śmiechu to zajęcia integrujące ludzi, wpływające pozytywnie na kondycję ciała i ducha. Młodzież z uwagą wysłuchała także historii życia poety Bolesława Leśmiana, któremu poświęcona jest wystawa w MBP, aby następnie zmierzyć się z zagadkami i łamigłówkami, będącymi jednym z elementów warsztatów języka polskiego.

W poniedziałek, 15 maja, w ramach spotkań "Człowiek z pasją", młodzież ze Szkoły Podstawowej im. M. Romanowskiego, wzięła udział w spotkaniu z trenerem biznesu, rozwoju osobistego oraz ekspertem do spraw bezpieczeństwa, Piotrem Tytoniem. Dzięki swojemu doświadczeniu i umiejętnościom, przekonywał młodych ludzi, że warto szukać własnej drogi i celu, do którego powinno się dążyć. Zachęcał również do sięgania po książki, które są źródłem mądrości oraz wiedzy. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowanie ze strony uczniów, którzy chętnie odpowiadali na pytania, a także obiecali, że Miejską Bibliotekę Publiczną będą odwiedzać częściej niż dotychczas.

Tydzień Bibliotek 2017

Utworzono dnia 25.05.2017, 09:54
Godziny pracy:
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota 8:00 - 15:00

Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych. Publikacje chronione prawem autorskim są dostępne na dedykowanym terminalu w Miejskiej Bibliotece w Józefowie należącej do systemu Academica.

 

MODERNIZACJA - REMONT MBP w Józefowie realizowana jest w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek

 

Projekty „W poszukiwaniu wzorców - integracja z książką w tle” i "Góra nad górami. O Rutkiewicz w bibliotece" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funfuszu celowego.


Projekty "Cukier, ciasto, czekolada..." Fredro bajki opowiada. Śladami mistrza komedii. i Z Kopca Kościuszki na Górę Kościuszki. Podróże z Pawłem Edmundem Strzeleckim. dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.