Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Paczka Literacka

Utworzono dnia 30.11.2017
Czcionka:

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie otrzymała zestaw książek w ramach akcji "Paczka Literacka" organizowanej przez Wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Drogi Czytelniku!

Włącz się do akcji - Skorzystaj z naszej paczki.

Przystąpieniem do akcji promuj czytelnictwo. Zrób zdjęcie z książką z paczki i przyślij na adres: mbpjozefow@interia.pl Zamieścimy je w galerii Paczki Literackiej na stronie: http://www.mbpjozefow.naszabiblioteka.com

"Muzyka mojego życia" to jedna z książek z Literackiej Paczki dostępna w Wypożyczalni dla dorosłych MBP w Józefowie.  Zachęcamy do jej wypożyczania.

Robert Janowski to znany od lat muzyk, aktor i prezenter telewizyjny prowadzący między innymi muzyczne programy rozrywkowe tym razem z powodzeniem wypowiada się piórem.

"Muzyka mojego życia" to zbiór 26 rozmów przeprowadzonych przez Roberta Janowskiego z artystami, którzy tworzą polską muzykę rozrywkową.

Jak możemy przeczytać we wstępie: Każdy z moich rozmówców z pewnością ma tajemniczy gabinet. w którym doświadczał po raz pierwszy wzruszeń i odkrywał świat swojej muzyki. W towarzystwie każdego z nich mógłbym zamknąć oczy i unieść się w tę ich przestrzeń. I pewnie obudziłyby mnie dopiero oklaski zachwyconych ludzi.

Janowski rozmawia z wieloma znakomitymi polskimi artystami w śród nich znaleźli się: Ewa Bem, Robert Gawliński, Kombi, Krzysztof Krawczyk, Ania Rusowicz, Natalia Kukulska, Piotr Cugowski, Marek Piekarczyk, Anita Lipnicka, Maryla Rodowicz, Golec uOrkiestra, Janusz Panasewicz, Krzysztof Skiba, Zdzisława Sośnicka, Igor Herbut, Muniek Staszczyk, Ryszard Rynkowski, Jacek Cygan, Kapitan Nemo, Andrzej Piaseczny, Artur Gadowski, Alicja Majewska, Sebastian Karpiel-Bułecka oraz Stanisław Soyka.

Portret każdego artysty zapowiada w kilku zdaniach osobistych wspomnień. Potem podaje krótkie wywiady z wykonawcami  polskiej piosenki. Rozmowy są prowadzone niezwykle interesująco.  Układają się w barwne opowieści o życiu osobistym, pracy artystycznej, sukcesach  i sławie wybranych postaci.  Ciekawe anegdoty z życia bohaterów dodatkowo koloryzują ten piękny zbiorek.

Ciekawa, wciągająca pozycja, nie tylko dla fanów muzyki. Dużo ciekawostek i dobrze prowadzony wywiad, sprawią, że książkę czyta się szybko i z przyjemnością.

 

Godziny pracy:
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota 8:00 - 15:00

MODERNIZACJA - REMONT MBP  w Józefowie realizowana jest w ramach  Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek