Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Konkurs Gram, więc czytam

Utworzono dnia 31.03.2020
Czcionka:

CEL
Głównym celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa wśród młodzieży poprzez powiązanie książki z grą planszową bądź karcianą. Dodatkowo aspiracją konkursu jest budowanie u młodzieży motywacji do rozwoju kreatywności, twórczości i przedsiębiorczości. Udział w konkursie daje młodym ludziom okazję do budowania umiejętności pracy w zespole oraz prowadzenia projektu według własnych koncepcji.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?
W konkursie mogą brać udział zespoły od 2 do 5 osób w wieku od 10 do 24 lat. Każdy zespół musi mieć pełnoletniego opiekuna, który potwierdza zgłoszenie zespołu, przesyłane do Organizatora.

PRZEDMIOT KONKURSU
Zespoły zgłoszone i zapisane do konkursu opracowują własną koncepcję stworzenia gry planszowej lub karcianej na bazie świata i fabuły z serii fantasy „Kroniki Dwuświata”. Koncepcja powinna minimum zawierać:
1. Dobrze brzmiący tytuł gry
2. Określenie czy jest to gra planszowa czy karciana
3. Określenie dla ilu osób jest to gra (ile osób może w nią grać?)
4. Określenie co jest celem gry, jakie są warunki zwycięstwa (np. pokonanie rywali, najszybsze osiągnięcie celu, zdobycie największej liczby punktów itp.)
5. Wymienienie wszystkich elementów z jakich będzie składać się gra, czyli co i w ilu sztukach gracz znajdzie w pudełku (np. kostki, plansze, karty itp.)
6. Opisanie ogólnych założeń mechaniki gry (zasady gry, tury, akcje, punkty itp.)
7. Uargumentowanie co jest główną zaletą gry i dlaczego będzie się w nią dobrze grało, czyli na czym polega jej atrakcyjność
Wykonanie makiety lub wizualizacji gry i/lub elementów będzie dużym atutem. Zatwierdzone zespoły otrzymają do dyspozycji pliki z grafikami Kronik Dwuświata (m.in. Mapa Dwuświata, 5 postaci z powieści, dostępne ilustracje)
Wykreowana przez zespół koncepcja GRY jest przez jego członków nagrywana w formie krótkiego filmu (max do 15 minut, format mp4 lub avi), a następnie przesyłana do Komisji Konkursowej na adres: hubert@pstd.org.pl

PLANOWANY PRZEBIEG KONKURSU
Konkurs przebiega w dwóch etapach:
Etap 1. Zgłoszenie i ocena przez Komisję konkursową filmów nadsyłanych przez zespoły
Etap 2. Plebiscyt internetowy wybierający najlepszą koncepcję spośród tych, które zostały nominowane do II etapu przez Komisje konkursową.
Zgłoszenie krok po kroku:

1. Zespól zgłasza się do konkursu wypełniając formularz (pstd.org.pl/index.php/konkurs lub papierowy podczas spotkania z Pawłem Kopijerem, autorem trylogii Mitrys). Wymagany podpis pełnoletniego Opiekuna zespołu.
2. Przedstawiciel Komisji Konkursowej oddzwania (odpisuje) na dane kontaktowe Opiekuna zespołu, podane w zgłoszeniu, by potwierdzić przyjęcie do konkursu i podpowiedzieć technicznie jak sprawnie opracować koncepcję.
3. Zespół opracowuje swoją koncepcję GRY, wykonuje ewentualne jej makiety/elementy i nagrywa filmik, na którym członkowie zespołu opowiadają o GRZE, prezentując ją z jak najlepszej strony, a następnie filmik wysyłają na adres mail Komisji Konkursowej
4. Komisja ocenia wszystkie nadesłane filmiki i wybiera 5 lub 10 do drugiego etapu – te wybrane są publikowane na Fanpage’u autora Trylogii Mitrys, Kroniki Dwuświata oraz grupie dyskusyjnej Książki Fantasy.
5. Internauci głosują na poszczególne filmiki, wybierając tym samym w fanowskim plebiscycie ten, który zwycięża cały konkurs.
6. Wyniki konkursu są ogłaszane w mediach, zwycięzcy otrzymują nagrody.
Termin nadsyłania zgłoszeń zespołów konkursowych – do 30 kwiecień 2020
Termin nadsyłania filmów prezentujących koncepcje do konkursu – do 31 maja 2020
Wyłonienie laureatów I etapu – do 15 czerwca 2020
Prezentacja filmów z koncepcjami które przeszły do II etapu
Rozstrzygnięcie konkursu – do 30 czerwca 2020

NAGRODY
Zwycięski zespół otrzyma poza wszystkimi nagrodami z etapu I dodatkowo:
1. Zestaw nagród (do podziału wśród członków zespołu): czytnik Kindle, dron, gogle VR
2. Wywiad z członkami zespołu publikowany w sieci (Facebook, Instagram, Youtube)
3. Nagranie wspólnej rozgrywki w GRĘ z autorem Trylogii Mitrys, Kroniki Dwuświata, Pawłem Kopijerem

Biblioteka, pod której opieką zgłosi się i nadeśle projekty największa liczba zespołów konkursowych, będzie miała możliwość zorganizować bezpłatne warsztaty z obszaru rozwoju kreatywności.

ORGANIZATOR
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie PSTD. Przewodniczącym Komisji Konkursowej jest agent wydawniczy, Hubert Skoczek. W skład Komisji Konkursowej wchodzą przedstawiciele firm wydających książki i gry.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?
Zgłoszenia zespołu do udziału w konkursie można dokonać:
• poprzez wypełnienie formularza na stronie stowarzyszenia (pstd.org.pl/index.php/konkurs)
• poprzez przekazanie formularza na którymś ze spotkań autorskich Pawła Kopijera
• przesłanie formularza na adres przewodniczącego komisji konkursowej hubert@pstd.org.pl
Uczestnicy zarejestrowani w konkursie przesyłają prezentację swojego pomysłu na adres mailowy Przewodniczącego Komisji konkursowej: hubert@pstd.org.pl w formie nagrania video.

Godziny pracy:
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota 8:00 - 15:00

MODERNIZACJA - REMONT MBP w Józefowie realizowana jest w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury 2019, w ramach programu Partnerstwo dla Książki, na realizację projektu ROZTOCZAŃSKIE ANIOŁY KOCHAJĄ KSIĄŻKI