Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Konkurs fotograficzny "Matematyka w naturze"

Utworzono dnia 05.10.2020
Czcionka:

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

„Matematyka w naturze”

I. Przepisy ogólne

 1. Organizatorem konkursu fotograficznego Matematyka w naturze jest Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, która konkurs realizuje w ramach projektu Matematyczna podróż do wnętrza ula. Geometria według pszczół. dofinansowanego przez Fundację mBanku.
 2. Udział w Konkursie jest bezpłatny.
 3. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie kl. VII i VIII szkół powiatu biłgorajskiego.
 4. Celem konkursu jest zainteresowanie jak największej grupy osób różnymi obliczami matematyki oraz ukazanie praktycznego jej zastosowania w otaczającym nas świecie.
 5. Nadesłanie prac na konkurs oznacza akceptację jego regulaminu.

II. Zgłaszanie prac

 1. Każdy Uczestnik może zgłosić do Konkursu dowolną liczbę zdjęć w formie elektronicznej, Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru trzech.
 • Zdjęcia powinny nawiązywać do obiektów i pojęć matematycznych (np. symetria, wielościan),
 • praw, zasad, reguł i prawidłowości matematycznych (np. twierdzenie Talesa, złota proporcja)
 • metafor matematycznych (np. punkt, nieskończoność).
 1. Zgłoszenie do Konkursu polega na złożeniu formularza zgłoszeniowego i odpowiedniej zgody. – załączniki do regulaminu.
 2. W konkursie mogą brać udział wyłącznie te prace, które nie były nigdzie publikowane, ani nie brały udziału w żadnym konkursie.
 3. Uczestnik przystępując do konkursu oświadcza, że jest autorem nadesłanych zdjęć oraz posiada do nich całość praw autorskich majątkowych i osobistych.

III. Terminy

 1. Konkurs trwa od 5 do 30 października  bieżącego roku.

IV. Nagrody i wyróżnienia

 1. Jury, w skład którego wejdą 3 osoby wybierze laureatów oraz wytypuje prace wyróżnione.
 2. Fotografie wykonane przez laureatów i wyróżnionych w konkursie zostaną opublikowane z podaniem ich danych osobowych. Autorzy tych prac otrzymają pamiątkowe dyplomy, upominki reklamowe , nagrody ufundowane przez Fundacje mBanku.
 3. Wyniki zostaną ogłoszone po zakończeniu konkursu na stronie biblioteki. Laureaci i osoby wyróżnione zostaną poinformowani telefonicznie.
 4. Nagrody i dyplomy wręczone będą podczas uroczystego spotkania. O terminie zwycięzcy zostaną powiadomieni.

ZAŁĄCZNIKI:

Godziny pracy:
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota 8:00 - 15:00

MODERNIZACJA - REMONT MBP w Józefowie realizowana jest w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury 2019, w ramach programu Partnerstwo dla Książki, na realizację projektu ROZTOCZAŃSKIE ANIOŁY KOCHAJĄ KSIĄŻKI