Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Konkurs anielskich baśni rozstrzygnięty

Utworzono dnia 01.10.2019
Czcionka:

Ponad 60 propozycji oceniło jury konkursu literackiego "Moja baśń z aniołem w roli głównej", organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Józefowie. W trzech kategoriach wiekowych członkowie komisji przyznali 11 nagród i 13 wyróżnień, które zostaną wręczone 17 października.

Tego dnia odbędzie się podsumowanie projektu "Roztoczańskie anioły kochają książki", na który józefowska książnica pozyskała pieniądze z ministerstwa kultury.

Zadaniem uczestników konkursu, dzieci, młodzieży i dorosłych autorów, było ukazanie w formie literackiej wizerunku anioła. Na ujawnienie swojego talentu zdecydowało się 63 autorów, wśród których największą reprezentację miały szkoły z Józefowa i Majdanu Nepryskiego.

Spośród najmłodszych uczestników z klas IV - VI laureatami zostali: Przemysław Socha, Julia Bielak, Amelia Murzacz, Kalina Karepta i Jakub Bednarczyk. Na wyróżnienia zasłużyli: Hanna Giełczyk, Marta Malinowska, Aleksandra Ostasz, Dawid Gontarz, Karolina Skroban, Martyna Bednarczyk i Łucja Bodys. Wszyscy uczą się w Szkole Podstawowej w Józefowie.

W kategorii uczniów klas VII - VIII nagrody odbiorą: Damian Ostasz z SP w Józefowie oraz Dominika Oleszczak i Jessica Czerniak z SP w Majdanie Nepryskim. Na liście wyróżnionych są: Oliwia Dzik i Amelia Buczkowska także z SP w Majdanie Nepryskim oraz Judyta Lipian, Julia Ryszewska, Łucja Szponar i Kinga Radymniak z SP w Józefowie.

Wśród dorosłych autorów jurorzy przyznali trzy nagrody dla Elżbiety Kolaszyńskiej z Józefowa, Zofii Rorat z Majdanu Nepryskiego i Antoniny Podolak ze Stanisławowa.

Uroczyste podsumowanie literackich zmagań odbędzie się podczas podsumowania projektu, który obejmował również m.in. spotkania autorskie, warsztaty literackie i plastyczne oraz sesję fotograficzną z książką. Wszystkie działania znajdą się w reportażu, który zostanie zaprezentowany w czwartek 17 października. Zostanie także pokazana wystawa prac, które powstały podczas warsztatów, odbędzie się spotkanie pokoleń "O czym babcia z dziadkiem czytali, kiedy byli mali" oraz degustacja regionalnych smakołyków.

Projekt "Roztoczańskie anioły czytają książki" jest współfinansowany z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Partnerstwo dla Książki 2019". Medialnie realizację tych pomysłów wspierają: Informacyjna Agencja Samorządowa, Tygodnik Zamojski, Nowa Gazeta Biłgorajska i Katolickie Radio Zamość.

Godziny pracy:
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota 8:00 - 15:00

MODERNIZACJA - REMONT MBP w Józefowie realizowana jest w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury 2019, w ramach programu Partnerstwo dla Książki, na realizację projektu ROZTOCZAŃSKIE ANIOŁY KOCHAJĄ KSIĄŻKI