Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Konkurs anielskich baśni

Utworzono dnia 01.07.2019
Czcionka:

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie zachęca do ujawnienia literackich pasji. Dzieci, młodzież i dorosłych placówka zaprasza do zgłaszania propozycji w konkursie "Moja baśń z aniołem w roli głównej".

Celem konkursu jest m.in. umożliwienie osobistego wyrażenia odczuć, wynikających z wiary w dobrego opiekuna. - Chodzi także o artystyczne ukazanie w formie literackiej wizerunku anioła, odkrywanie talentów i ich publiczna prezentacja - czytamy w regulaminie.

Swoje propozycje mogą nadsyłać autorzy w różnym wieku, ale nie mogą to być teksty zgłaszane w innych konkursach. Jury będzie je oceniać w kategorii dzieci z klas I - III, uczniów klas IV - VIII, uczniów szkół średnich oraz dorosłych.

Propozycje należy dostarczyć osobiście albo przesłać tradycyjną pocztą na adres: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Krótka 10, 23 - 460 Józefów albo pocztą elektroniczną na: mbpjozefow@interia.pl.

Teksty powinny dotrzeć do organizatorów do 12 września.

Konkurs literacki jest jednym z elementów szerszego projektu pod nazwą "Roztoczańskie anioły kochają książki", na który MBP w Józefowie pozyskała pieniądze z ministerstwa kultury. Będą one wykorzystane m.in. na: spotkania autorskie, warsztaty literackie i plastyczne, sesję fotograficzną z książką oraz spotkanie międzypokoleniowe pod hasłem "Lokalne opowieści".

Projekt "Roztoczańskie anioły czytają książki" będzie współfinansowany z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Partnerstwo dla Książki 2019". Medialnie realizację tych pomysłów wspierają: Informacyjna Agencja Samorządowa, Tygodnik Zamojski, Nowa Gazeta Biłgorajska i Katolickie Radio Zamość.

Regulamin

Godziny pracy:
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota 8:00 - 15:00

MODERNIZACJA - REMONT MBP w Józefowie realizowana jest w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury 2019, w ramach programu Partnerstwo dla Książki, na realizację projektu ROZTOCZAŃSKIE ANIOŁY KOCHAJĄ KSIĄŻKI