Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gra miejska z wodą w roli głównej

Utworzono dnia 25.08.2017
Czcionka:

Ile słodkiej wody jest na świecie? Jakie codzienne czynności pochłaniają najwięcej wody? Jakie ryby żyją w Morzu Bałtyckim, a jakie w rzekach i jeziorach?

To tylko wybrane pytania, na które musieli odpowiedzieć uczestnicy gry miejskiej "Czy wiesz jak cenna jest woda?", zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Józefowie. Brali w niej udział uczestnicy projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Dolina „Bawimy się Razem” z Lipin Dolnych. Młodzież miała do wykonania 8 zadań, z którymi zmierzyła się w różnych punktach miasta, w tym m.in. na rynku przy fontannie, w wodociągach, w kamieniołomach czy nad zbiornikami wodnymi.

Nad zalewem wędkarskim uczniowie mieli określić jaką powierzchni Ziemi zajmuje woda. Trzeba było przy tym dodatkowo uwzględnić obszary z wodą słodką i wodą, która nadaje się do picia.  W tym samym miejscu, młodzież musiała utworzyć sztafetę z balonami. Zadaniem uczniów było przetransportowanie balonów wypełnionych wodą od startu do mety. Uczestnicy gry przyznawali, że to zadanie podobało im się najbardziej.

W Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji uczniowie mieli określić ile wody wykorzystujemy podczas zwykłych codziennych czynności oraz dowiedzieli się ile wody średnio zużywa przeciętny mieszkaniec miasta. Pozostałe zadania polegały m.in. wyjaśnieniu, co oznacza wylosowane przez grupę przysłowie związane z wodą, napełnienie małym kubeczkiem wodą z zalewu 10 l. wiadra. Trzeba było też odgadnąć, w którym z 5 kubków z różnymi rodzajami wody znajduje się woda z kranu.

Mamy nadzieję, że młodzież dobrze się bawiła, a przy okazji poznała Józefów i zdobyła wiedzę jak o tym jak cenna jest woda.

Gra miejska z wodą w roli głównej 18.08.2017

Utworzono dnia 25.08.2017, 09:50
Godziny pracy:
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota 8:00 - 15:00

MODERNIZACJA - REMONT MBP  w Józefowie realizowana jest w ramach  Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek