Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dzień Głośnego Czytania

Utworzono dnia 30.09.2021
Czcionka:

Dzień Głośnego Czytania, obchodzony 29 września, ma wieloletnią tradycję. W Polsce został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Jego patronką obrano Janinę Porazińską – autorkę książek dla dzieci i młodzieży, data 29 września to dzień jej urodzin.

W tym roku Dzień Głośnego Czytania świętowaliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Józefowie wspólnie z przedszkolakami oraz uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej. Dzieciom czytaliśmy książkę o przygodach misia Wojtka zaś starszym słuchaczom przypomnieliśmy legendy ze zbioru „W krainie żurawiny i utopców”.

Czytanie na głos stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo, a przede wszystkim rozwija wyobraźnię. Książki wspierają rozwój psychiczny dziecka, zacieśniają więzi emocjonalne, pomagają w budowaniu poczucia własnej wartości, uczą logicznego myślenia, kojarzenia faktów, poszerzają wiedzę. Głośne czytanie trenuje także mózg, poprawia krążenie i pomaga zachować psychiczną równowagę. Naprawdę warto czytać!

Dzień Głośnego Czytania 29.09.2021

Utworzono dnia 30.09.2021, 10:24
Godziny pracy:
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota 8:00 - 15:00

Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych. Publikacje chronione prawem autorskim są dostępne na dedykowanym terminalu w Miejskiej Bibliotece w Józefowie należącej do systemu Academica.

 

MODERNIZACJA - REMONT MBP w Józefowie realizowana jest w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek

 

Projekty „W poszukiwaniu wzorców - integracja z książką w tle” i "Góra nad górami. O Rutkiewicz w bibliotece" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funfuszu celowego.


Projekty "Cukier, ciasto, czekolada..." Fredro bajki opowiada. Śladami mistrza komedii. i Z Kopca Kościuszki na Górę Kościuszki. Podróże z Pawłem Edmundem Strzeleckim. dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.