Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Czekoladowa oferta matematyczna

Utworzono dnia 18.10.2017
Czcionka:

Czekoladowy pieszy rajd na 10 tysięcy kroków, konkurs plastyczno-literacki i turniej matematyczny to najnowsze propozycje Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie na promocję nauki matematyki i pokazanie, że warto się jej uczyć.

Wszystkie są elementem projektu "Tabliczka mnożenia jest jak tabliczka czekolady", finansowanego przez Fundację mBanku. Uczestnicy rajdu wyruszą na trasę w piątek 20 października o 11.00 sprzed siedziby józefowskiej książnicy.

Pięć dni później biblioteka kończy przyjmowanie zgłoszeń trzyosobowych drużyn uczniów klas piątych i szóstych ze szkół powiatu biłgorajskiego, które chcą wystartować w Turnieju Matematycznym "Polubić tabliczkę mnożenia jak tabliczkę czekolady". Uczestnicy zmagań będą mieć do rozwiązania w jak najkrótszym czasie zadania tekstowe oraz łamigłówki i krzyżówki. Turniej odbędzie się 30 października o 8.30, a zgłoszenia można przesyłać do 25 października tradycyjną pocztą na adres:

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Krótka 10, 23-460 Józefów
albo pocztą elektroniczną na adres:
mbpjozefow@interia.pl.

Zmaganiom na józefowskim rynku będą towarzyszyć zabawy, konkursy i gry w fontannie, w której pojawi się druga - z czekolady.

Również 30 października organizatorzy ogłoszą wyniki konkursu plastyczno-literackiego, w którym zadaniem uczestników jest wykonanie prac, promujących naukę matematyki, tabliczkę mnożenia i Fundację mBanku jako sponsora projektu. Ta oferta jest skierowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów bez względu na miejsce nauki czy zamieszkania, a konkursowe propozycje będą oceniane w kategoriach klas I - III, IV - VI, a także VII klas podstawówki oraz II i III klas gimnazjów. Prace trzeba przesłać do 28 października na adres organizatora.

MBP w Józefowie zaprasza również na cykliczne zajęcia matematyczne, które odbywają się w jej siedzibie w piątki o 15.00, a rozpoczynają się od... wspólnej degustacji czekolady. Od połowy września uczestniczy w nich 20-osobowa grupa uczniów z klas IV - VII szkoły podstawowej. Lista jest jednak cały czas otwarta, a spotkania za każdym razem są poświęcone innym tematom, dlatego przyłączenie się do grupy jest możliwe w dowolnym momencie.

W ten sposób józefowska książnica chce uświadomić młodym ludziom, że matematyka może być ciekawa i przydatna w codziennym życiu, a także pokazać, że umiejętność liczenia oparta na tabliczce mnożenia przydaje się w różnych sytuacjach życiowych. Poprzez udział w projekcie jego uczestnicy mogą również nauczyć się kreatywności, spostrzegawczości i cierpliwości, a także przekonać się, że wspólnym mianownikiem mPotęgi, dzieci, czekolady i matematyki może być... biblioteka.

Polubić tabliczkę mnożenia jak tabliczkę czekolady - mPotęga 2017

Utworzono dnia 18.10.2017, 12:34
Godziny pracy:
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota 8:00 - 15:00

MODERNIZACJA - REMONT MBP  w Józefowie realizowana jest w ramach  Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek