Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Biblioteka jest kobietą! Warto wraz z nią świętować 8 marca

Utworzono dnia 05.03.2021
Czcionka:

Według statystyk 93% pracowników merytorycznych bibliotek stanową kobiety! Na 16 400 polskich bibliotekarzy, aż 15 282 to przedstawicielki płci pięknej. Teraz już nie ma wątpliwości, że… biblioteka jest kobietą.

Może właśnie to zachęci Panów do odwiedzania naszych placówek :). Z naszych statystyk wynika, że w Józefowie czytelniczki stanowią większość. Dane za rok ubiegły ukazują, że tylko 29% ogółu zarejestrowanych czytelników to mężczyźni. Panowie - zapraszamy!

Tymczasem nadchodzi 8 marca . Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie przygotowała akcję „Na Dzień Kobiet aforyzm zamiast kwiatka”. 8 marca w bibliotece pojawią się zakładki do książek z aforyzmami na temat kobiet, wypowiedziane przez znane osoby. I tak, panie będą mogły dowiedzieć się, że Napoleon Bonaparte stwierdził, iż „Piękna kobieta podoba się oczom, dobra kobieta - sercu. Pierwsza jest klejnotem, druga - skarbem”. Ciekawe spostrzeżenie na temat kobiet wyraził Nicholas Sparks amerykański autor powieści obyczajowych ”Kobiet zwyczajnie nie da się zrozumieć, a więc nie warto nawet próbować. Co wcale nie oznacza, że nie mamy ich kochać. I nie oznacza, że powinniśmy przestać okazywać im na każdym kroku, ile dla nas znaczą”.

Katarzyna Nosowska - polska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i felietonistka uważa, że „Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko”.

Natomiast słynny aktor i reżyser kina niemego Charlie Chaplin powiedział, że „Kobiety mogą uczynić milionerem tylko takiego mężczyznę, który jest miliarderem.” Z pewnością wiele pań (i panów także) zgodzi się ze słowami Sophii Loren „Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna.”

Czytelniczki, które odwiedzą w tym dniu bibliotekę otrzymają zakładkę do książek z podobnymi aforyzmami.

Zapraszamy!

Godziny pracy:
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota 8:00 - 15:00

MODERNIZACJA - REMONT MBP w Józefowie realizowana jest w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury 2019, w ramach programu Partnerstwo dla Książki, na realizację projektu ROZTOCZAŃSKIE ANIOŁY KOCHAJĄ KSIĄŻKI