Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Anielskie podsumowania

Utworzono dnia 18.10.2019
Czcionka:

Międzypokoleniowe spotkanie pod hasłem "O czym babcia z dziadkiem czytali, kiedy byli mali" zakończyło w czwartek 17 października projekt "Roztoczańskie anioły kochają książki", realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Józefowie. Były wspomnienia, koncert akordeonowy, zagadki i posumowanie konkursu literackiego.

Czwartkowe spotkanie rozpoczął reportaż, podsumowujący to co w ramach projektu józefowska książnica organizowała przez kilka ostatnich miesięcy. Ogromne wrażenie na gościach miejscowej biblioteka zrobił młody akordeonista Damian Kulik, który zaprosił słuchaczy m.in. do udziału w konkursie muzyczno-literackim.

- Naszym zadaniem było rozszyfrowanie tematów muzycznych z filmów, seriali czy bajek telewizyjnych, które powstały na podstawie książek. Były to na przykład "Pszczółka Maja" czy serial "Noce i dnie" - relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową dyrektor MBP w Józefowie Elżbieta Jamroz.

Dopełnieniem tej części podsumowania był konkurs, w którym uczestnicy, po wysłuchaniu fragmentów, odgadywali tytuły książek oraz wręczenie nagród uczestnikom konkursu literackiego "Moja baśń z aniołem w roli głównej". Podczas rozmów dominowały wspomnienia o dawnych bajkach i książkach, które czyta obecna młodzież. Starsi uczestnicy prezentowali na przykład ulubione opowiadania z elementarza Mariana Falskiego i teksty Marii Konopnickiej, a także wspominali telewizyjne dobranocki, w tym "Jacka i Agatkę", "Gąskę Balbinkę" czy "Misia z okienka". Dyskusjom towarzyszyła wystawa wyrobów rękodzielniczych, które powstały na warsztatach - "Roztoczańskie anioły", "Anioły z masy solnej" i "Transfer zdjęcia na deskę".

Wśród gości czwartkowego spotkania, podsumowującego kilkumiesięczne inicjatywy byli: Małgorzata Pieczykolan z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju Maria Szaliga oraz Zastępca Burmistrza Józefowa Ryszard Ostasz.

Projekt "Roztoczańskie anioły czytają książki" był współfinansowany z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Partnerstwo dla Książki 2019". Medialnie realizację tych pomysłów wspierali: Informacyjna Agencja Samorządowa, Tygodnik Zamojski, Nowa Gazeta Biłgorajska i Katolickie Radio Zamość.

Podsumowanie projektu "Roztoczańskie Anioły kochają książki" 17.10.2019

Utworzono dnia 18.10.2019, 09:42

Godziny pracy:
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota 8:00 - 15:00

MODERNIZACJA - REMONT MBP w Józefowie realizowana jest w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury 2019, w ramach programu Partnerstwo dla Książki, na realizację projektu ROZTOCZAŃSKIE ANIOŁY KOCHAJĄ KSIĄŻKI