Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Włącz poezję

Utworzono dnia 22.03.2016
Czcionka:

Będę czekał na ciebie z dłonią na zasuwie,
Zasłyszawszy twój szelest, z nóg zdejmę obuwie,
Wyjdę bosy na spotkanie,
Śpiewający niespodzianie,
A, śpiewając, pomyślę, że pacierze mówię…

Łąka – Bolesław Leśmian

W poniedziałek, 21 marca o godz. 13.00, odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Józefowie ph. Włącz poezję zorganizowane w ramach Światowego Dnia Poezji ustanowionego przez UNESCO jesienią 1999 roku w Paryżu. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie. Światowy Dzień Poezji obchodzony jest głównie w Paryżu, gdzie od lat funkcjonuje tradycja festiwali poetyckich. Hucznie świętuje się też Dzień Poezji w Grecji - w Delfach i Atenach, a także w Hiszpanii.

Akcja Włącz poezję zorganizowana została przez koordynatorów DKK Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie oraz Instytut Książki, by nie zabrakło nas wśród jej odbiorców. Poezja jest najbardziej wyrafinowaną formą wypowiedzi, jest niszą wypieraną przez inne rodzaje sztuki. Poezja uczy, bawi a przede wszystkim podkreśla barwę i wagę ludzkich uczuć, to przestrzeń językowej wolności. Poezja jest wymagająca dlatego coraz mniej osób chce ją czytać.

DKK w Józefowie włączając się w akcję zachęca do zanurzenia się w lirycznych strofach, bo wartość poezji zasadza się w pięknie, a obcowanie z pięknem to cudownie spędzony czas.

Włącz poezję 2016

Utworzono dnia 22.03.2016, 13:46
Godziny pracy:
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota 8:00 - 15:00

MODERNIZACJA - REMONT MBP  w Józefowie realizowana jest w ramach  Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek