Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

10 lat Dyskusyjnego Klubu Książki w Józefowie, spotkanie z Piotrem Milewskim

Utworzono dnia 25.05.2017
Czcionka:

Dyskusyjny Klub Książki, działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Józefowie skończył 10 lat. Uroczyste obchody jubileuszu, które odbyły się w mijającym tygodniu, były jednym z elementów tegorocznych obchodów "Tygodnia Bibliotek".

Gościem świątecznego spotkania był pisarz, dziennikarz, podróżnik i fotograf Piotr Milewski. Autor urodził się w Chełmie, wychował w Opolu, a studiował w Poznaniu Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. W Japonii spędził 9 lat, a w literackim dorobku Piotra Milewskiego są: "Dzienniki japońskie", "Zapiski z roku Królika i roku Konia", "Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej" oraz "Hokkaido - Japonia bez gejsz i samurajów". Opowieści Piotra Milewskiego sprowokowały mnóstwo pytań od klubowiczów i innych czytelników józefowskiej książnicy, którzy przyszli na spotkanie. Chociaż nie wszystkie udało się zadać, spotkanie i tak trwało prawie... 4 godziny.

Z okazji jubileuszu członkowie DKK przyjmowali gratulacje, podziękowania i życzenia, które składał, im m.in. Zastępca Burmistrza Józefowa Ryszard Ostasz. Były dyskusje o minionej dekadzie i planach na najbliższą przyszłość. Nie zabrakło też jubileuszowego tortu.

W ciągu minionych 10 lat członkowie klubu omówili prawie 400 książek i wzięli udział w 16 spotkaniach autorskich. Wśród najchętniej czytanych autorów byli: Szczepan Twardoch, Jacek Hugo-Bader. Swietłana Aleksijewicz, Anna Janko czy Wiesław Myśliwski. Na liście bohaterów autorskich spotkań znaleźli się, na przykład: Katarzyna Tubylewicz, Maciej Orłoś, Grzegorz Kasdepke, Ewa Stadtmuller, Wioletta Piasecka i Marta Fox.

Wśród innych inicjatyw, podejmowanych przez przedstawicieli DKK były wycieczki, spotkania z postaciami nie tylko życia literackiego, udział w wystawach czy wyjazdy do kina i teatru.

Działalność klubów w całym kraju, w tym józefowskiego DKK, który był pierwszym w powiecie biłgorajskim, jest elementem wieloletniego ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa "Tu Czytamy!". Jego celem jest wykreowanie mody na czytanie, dzięki przyjemności płynącej z lektury oraz aktywnego udziału w życiu literackim, poprzez udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, dyskusje oraz możliwość twórczego wykorzystania wiedzy płynącej z książek i literatury.

10 lat Dyskusyjnego Klubu Książki w Józefowie, spotkanie z Piotrem Milewskim 10.05.2017

Utworzono dnia 11.05.2017, 12:22

Godziny pracy:
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota 8:00 - 15:00

MODERNIZACJA - REMONT MBP  w Józefowie realizowana jest w ramach  Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek